Twee meerkoeten zijn donderdagmiddag met de schrik vrijgekomen nadat zij vast waren komen te zitten in een duiker aan de Meerdijk. De brandweer moest eraan te pas komen om het zware rooster te demonteren en de dieren uit hun benarde positie te bevrijden.
Rond het middaguur werd de dierenambulance gealarmeerd voor de twee vogels in de sloot. Omdat de meerkoeten diep in de duiker zaten en er geen beweging in te krijgen was, werd de hulp van de brandweer ingeschakeld. Door enkele bouten van het rooster los te draaien, ontstond er net genoeg ruimte om de dieren met een schepnet te bereiken.
Nadat de vogels uit de duiker waren gehaald, zijn ze direct onderzocht door medewerkers van de dierenambulance. De meerkoeten bleken ongedeerd en vertoonden geen tekenen van uitputting of verwondingen. Ze zijn dan ook ter plaatse direct weer in de vrijheid gesteld.














